Hacı Mehmet GÜNER

1967 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini aynı ilde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Mimar unvanı ile mezun oldu.

1989 yılı Şubat ayında Kahramanmaraş Belediyesi’nde kamu görevine başladı. İmar Müdürlüğünde Yapı ruhsat, Kaçak yapı denetim, Kullanma izni, İstimlak servislerinde kontrolör olarak ve Maili inhidam komisyon başkanlığı görevlerini yaptı. Mayıs 2000’den Nisan 2004’e kadar aynı müdürlükte Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Nisan 2004’ den 2008 Ekim ayına kadar Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yaptı. Kısa bir dönem de Etüt Plan Proje Müdürlüğü yaptı. 17.12.2008 tarihinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevine atandı. Eşzamanlı yaklaşık 4 yıl Belediye Encümen Üyeliği, Katı atık bertaraf tesisleri yapma ve işletme birliği teknik işler şefliği, OSB yönetim kurulu üyeliği ve uzlaşma komisyon başkanlığı görevlerini yürüttü.

1996 Kahramanmaraş Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Beş yılı Yönetim Kurulu Başkanlığı olmak üzere toplam sekiz yıl oda yönetiminde ve 4 yıl Belediye Spor Yönetim Kurulu 2. Başkanlığı görevini yaptı.

Kahramanmaraş Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Kültür Parkı Ulusal Proje yarışmalarında Raportör olarak görev yaptı. Mimarlar Odası Kahramanmaraş hizmet binası proje yarışmasında jüri üyesi olarak çalıştı. Önemli projeleri arasında; Yenişehir Çok-katlı Otoparkı, Şehirlerarası ve İlçe Terminali, Abdülhamidhan Camii, Saçaklızade Kütüphanesi, İtfaiye Binası, Binevler Sosyal Tesisleri, Rahmet Camii, Serintepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Belediye İlköğretim Okulu sayılabilir.

30.07.2012 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine atandı.

10.11.2012  –  25.02.2014 tarihleri arasında İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde İl Müdür Yardımcılığı ve İl Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

25.04.2014  –  17.07.2018 tarihleri arasında Bakanlık Müşavirliğine atandı.

17.07.2018 tarihinden itibaren İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Ayrıca çeşitli illerimizde marka değeri yüksek projelere mimarlık ve uygulama danışmanlık hizmeti vermiştir.

Sultan Abdülhamidhan Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği ve Kahramanmaraş İTÜ’lüler Derneği Denetim Kurulu üyeliği devam etmekte olup Çamlıca Eğitim - Kültür Vakfı’nda üye olarak görev yapmaktadır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.