İstanbul Valiliği
İstanbul Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
İstanbul Valiliği
İstanbul Valiliği

Marmara Belediyeler Birliğinde “SIFIR ATIK” Projesini Anlattık

03 Mayıs 2018
Marmara Belediyeler Birliğinde “SIFIR ATIK” Projesini Anlattık

 

 

Bakanlığımızın vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin takdirleri ve himayelerinde başlatılmış olup, Bakanlığımızca hazırlanan Sıfır Atık Yönetimi Eylem Planı çerçevesinde Sıfır Atık Projesi 2018 itibariyle İstanbul’da başlamıştır.

Sıfır Atık Yaklaşımı Anlatıldı

25 Nisan 2018 Çarşamba günü Divan İstanbul Hotel’de Marmara Belediyeler Birliği Çevre Platformu ev sahipliğinde, İl Müdür Yardımcımız M. Sabri Kaplan, Çevre Yönetim Şube Müdürümüz M. Lütfi İLKBAHAR, Müdürlüğümüz Sıfır Atık Ekibi,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyelerinden Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürleri ve sorumlularının katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir.

Gerçekleşen bu toplantıda İl Müdürlüğümüz Sıfır Atık Ekibinden Çevre Yüksek Mühendisi Elif Morina Yılmaz, katılımcılara “Sıfır Atık Yaklaşımı” konusunda sunum yapmıştır. Sunumunda kurumsal bazda sıfır atık yaklaşımına ilişkin alınacak tedbirleri anlatan Yılmaz, bunun belediye ölçeğinde nasıl yapılabileceğine ilişkin bilgiler verdi.

Belediyelerin Sorunları Dinlendi

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mehmet Sabri Kaplan, belediyeler ile işbirliği içerisinde çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır