İstanbul Valiliği
İstanbul Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
İstanbul Valiliği
İstanbul Valiliği
Refik GÜNDOĞAR

 

1986 yılında Kahramanmaraş ilinin Afşin ilçesinde doğan Refik GÜNDOĞAR; İlköğrenimini İçel ili Tarsus ilçesinde, Orta ve Lise öğrenimini ise Kahramanmaraş ili Afşin Anadolu Lisesinde tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans Eğitimini yine Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Şehircilik Anabilim dalında tamamladı. 

İmar Planlama alanında aile şirketinde bir süre yönetici olarak çalıştı. Bu süre zarfında bölgesinde birçok belediyeye imar hukuku ve planlama alanlarında danışmanlık hizmeti icra etti. Belediyelerden başka; başta Sanayi Bakanlığı, İller Bankası Genel Müdürlüğü, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu gibi kurumlara da İmar Planı hazırlanması ve onaylanması süreçlerinde bulundu. Daha sonra; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Başkan Danışmanlığı, Planlama Müdürlüğü, Teknik Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

Göreve başladığı günden bu yana ağırlıklı olarak; Üst Ölçekli Planlar, İhtisaslaşmış Fonksiyon Bölgelerinde Planlama Süreçleri, İmar Hukuku, İmar Planları, İmar Uygulamaları, Taşınmaz Geliştirme, Kamulaştırma, Yapı Ruhsatı, Kentsel Dönüşüm, Kıyı Alanlarında ve Korunan Alanlarda Planlama ve Kaçak Yapı konularında çalıştı. Aynı zamanda A grubu imar planı müellifi ve İş Sağlığı ve  Güvenliği Uzmanı olan, iyi derecede İngilizce bilen Refik Gündoğar evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Bağlı Çalışan Birimler

İmar ve Planlama Müdürlüğü

Anadolu Yakası Tabiat Varlıklarını Koruma  Müdürlüğü

Avrupa Yakası Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü